Inovatīvs ceļvedis vecāku personības attīstīšanai

Projekta WAND (We are not different) ietvaros ir izstrādāts inovatīvs ceļvedis vecākiem.
Ceļvedī aplūkotas sekojošas tēmas:

  • Efektīvas komunikācijas prasmes;
  • Radošās domāšanas attīstīšana;
  • Problēmu pārvarēšanas stratēģijas;
  • Laika plānošana;
  • Pašpārliecinātības celšana.

Projekts WAND ir paredzēts vecākiem, kuru bērniem ir grūtības iekļauties kolektīvā. Tā kā skolā netiek mācīts, kā būt par labiem vecākiem, projekta mērķis ir izglītot un atbalstīt vecākus, lai tādējādi veicinātu bērnu iekļaušanos.

Iemesli, kādēļ bērni skolā tiek atstumti, var būt ļoti dažādi: nabadzība, etniskā piederība, reliģija, fiziskas īpatnības, invaliditāte. Taču arī visietekmīgāko un bagātāko vecāku bērni skolā var kļūt atstumti. Nereti atstumti tiek introvertie bērni, kam nav daudz draugu. Viņi netiek aicināti piedalīties sociālās aktivitātēs un pavada pusdienu pārtraukumus vienatnē. Clark McKown no Rush Neurobehavioral Center atzīmē, ka draugu trūkums un piespiedu dzīve izolācijā var būt par iemeslu, ka netiek attīstītas vai tiek zaudētas spējas saprast apkārtējo neverbālo valodu – nopietns trūkums, kas kļūs aizvien jūtamāks turpmākajā dzīvē. Bez vecāku apzinātas un gudras iejaukšanās šie bērni kļūst arvien vairāk izolēti ar katru gadu, saņem zemas atzīmes, pamet skolu vai sāk lietot bīstamas vielas. Diemžēl, lielākoties vecākiem vai nu nav laika, vai arī viņi nezina, kā rīkoties, jo nav saņēmuši šāda veida izglītību.

Pēc Eurostat datiem, 2017.gadā Latvijā 23,9% no jauniešiem vecumā no 0 – 17 gadiem piederēja nabadzības un sociālās atstumtības riska grupai. 

Projekta mērķis ir izveidot apmācību rīku - e-mācību platformu, kas ietver ceļvedi un mācību video komplektu. Ar WAND palīdzību skolā atstumto bērnu vecākiem būs iespēja apgūt prasmes un zināšanas, izmantojot mācību platformu.

Projekts WAND tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības programmas Erasmus +, un to īsteno 4 pieaugušo izglītības organizāciju konsorcijs: SMART EDUCATIONAL PROJECTS Association (Rumānija), Inercia Digital (Spānija), LatConsul  (Latvija),  Polaris (Itālija).
 

             

 

 

Karstākie piedāvājumi

PowerPoint - kā ātri un vienkārši izveidot lielisku prezentāciju

Ja vēlaties iemācīties ātri un vienkārši izveidot skaistu, kvalitatīvu prezentāciju un uzzināt, kā to koplietot, publiskot tiešsaistē - šis vebinārs ir tieši Jums. Vebinārā uzzināsiet dažādus ieteikumus un knifiņus, kas atvieglo prezentācijas izveidi, kā arī apgūsiet tīri tehniskas prezentācijas veidošanas prasmes.

Digitālās komunikācijas pamati jeb Kā rakstīt internetā

Kursa mērķis: iemācīt, kā rakstīt internetā, lai lasītājam prieks un rakstītājs sasniegtu mērķi. Kursa pamatā ir vienkārši padomi un īsti piemēri par to, kā izvēlēties ziņas kanālu, noteikt mērķauditoriju un pielāgot valodas izteiksmi. Kursa dalībnieki – esiet gatavi lasīt, rakstīt un diskutēt!