Nevairīties no senioru un jaunu sieviešu pieņemšanas darbā

Ar vecuma un dzimuma ierobežojumiem darba sludinājumos neiznāk bieži saskarties, taču realitātē personāla atlases procesos darbojas nerakstīts likums - seniori/pensionāri un jaunas sievietes/jaunās māmiņas automātiski nokļūst “melnajā sarakstā” un tālākajā atlasē viņu kandidatūras netiek virzītas. Biznesa konsultāciju un mācību centrs “LatConsul”, balstoties savā pieredzē, min virkni priekšrocību un aicina nevairīties no senioru un jaunu sieviešu pieņemšanas darbā.


Darba devēji nelabprāt pieņem darbā seniorus un jaunas sievietes, pamatojoties uz to, ka šo personu grupu nodarbināšana mēdz saistīties ar papildus problēmām, piemēram, biežākiem darba kavējumiem darbinieka vai viņa bērna slimības dēļ, tomēr tas tā nav visos gadījumos un neatsver daudzos pozitīvos ieguvumus.


Biznesa konsultāciju un mācību centra “LatConsul” pieredze apgāž ierastos stereotipus par senioru un jaunu sieviešu nodarbināšanu. Uzņēmumā pašlaik strādā 3 pensionāri, kas sastāda 20% no kopējā 15 cilvēku kolektīva. Tāpat liela daļa darbinieku ir jaunas sievietes, un pēdējo trīs gadu laikā 7 uzņēmuma darbinieces ir aizgājušas bērna kopšanas atvaļinājumos, kas sastāda gandrīz pusi no uzņēmumā nodarbināto skaita.


“LatConsul” īpašnieks Normunds Lokenbahs: "Kad kvalificēta un pieredzējusi darbiniece aiziet dekrētā, tas neizbēgami ir saistīts ar problēmām un diskomfortu darbā, un tomēr cilvēciskā ziņā tas sniedz gandarījumu, ka bizness nav tikai bizness, bet ir vērtības, kas stāv tam pāri - mūsu tauta iet vairumā, veidojas un kļūst kuplākas ģimenes. Prieks, ka darbinieces pēc dekrēta atvaļinājuma parasti atgriežas un turpina darbu uzņēmumā. Savukārt, runājot par mūsu kolektīva daļu - senioriem - viņi rada pēctecību, ir mazāk ambiciozi, ļoti kvalificēti un čakli, rada kolektīvā nosvērtāku atmosfēru, kā arī palīdz jauno darbinieku apmācīšanā un noturēšanā."


Kāpēc uzņēmumiem būtu jāpieņem darbā seniori un jaunas sievietes?

  • Šie cilvēki augstāk novērtē iespēju strādāt, līdz ar to ir motivētāki, lojālāki uzņēmumam un neliek galveno uzsvaru darba samaksai;
  • Seniori bieži ir "vecā kaluma" cilvēki - disciplinēti, punktuāli, čakli un centīgi;
  • Senioriem ir bagāta profesionālā  un dzīves pieredze, kurā dalīties;
  • Kolektīvā, kur ir sievietes stāvoklī un jaunās māmiņas, ir augstāka apmierinātība ar darba devēju, jo tiek pildīta arī sociālā funkcija, darbinieki jūtas novērtēti kā cilvēki, personības;
  • Seniori labprāt iesaistās jauno darbinieku apmācīšanā un dalās ar savām zināšanām, kā arī aktīvi piedalās uzņēmuma sociālajās norisēs.

Neizvairīsimies pieņemt darbā seniorus un jaunas sievietes!

 

Karstākie piedāvājumi

Jaunums! Personības pilnveidošanas meistarklases

Meistarklašu gaitā pakāpeniski apgūsiet paņēmienus pašregulācijā un uzkrātā potenciāla izmantošanā ikdienas dzīvē. Ar speciāli veidotiem testiem Jums būs iespēja izzināt savas stiprās un vājās puses, nospraust savas attīstības virzienus nākotnē.